środa, 1 maja 2013

Tim Guénard - Silniejszy od nienawiści

Tim Guénard - Silniejszy od nienawiści

Tim Guénard jest francuskim bokserem, pisarzem, który zasłynął w świecie literackim ( nie tylko ) dzięki swojej autobiografii, która opisuje jego trudny okres dorastania. Aktywnie daje świadectwo swojej historii. Mieszka z żoną i dziećmi we Francji.

Tim to tak na prawdę Philippe. W wieku trzech lat został opuszczony przez matkę i zamieszkał z ojcem, który był pijakiem, słynącym ze swojego porywczego charakteru. Tim wiele razy doświadczał maltretowania z jego strony, co skłoniło go do ucieczki z domu. Trafił wręcz z deszczu pod rynnę. Chwilę żył na ulicy, doświadczając wrogiego życia sierot, po czym trafił do domu dziecka. 

Autobiografia Guénarda jest wstrząsająca, lecz smutno prawdziwa. Opowiada o narodzinach ogromnej nienawiści, o nieszczęściu i klęsce rodziny, która doprowadziła do całkowitego zniszczenia młodego chłopaka. Wrogość oraz obojętność rodziców sprawiły, że Tim musiał dorosnąć na własną rękę i na własnej skórze dowiedzieć się, jak trudne jest dorosłe życie. Ucząc się boksu w podrzędnej szkółce, nauczył się walczyć, co w gruncie rzeczy bardzo mu pomogło. Chłopak stał się silniejszy nie tylko fizycznie, lecz psychicznie. Chęć zemsty na ojcu była jego numerem jeden, stanowiła wręcz życiowy cel. Młody Tim bowiem szczerze pragnął śmierci swojego rodziciela. 

Na ulicy wiele przeżył. Był zmuszany do prostytucji, kradł. Trafiał do ludzi, którzy złudnie pragnęli jego szczęścia. Troszczyli się o chłopca tylko przez pryzmat dobrego zarobku. Książka opisuje diametralną przemianę osobowości. Jest to piękne świadectwo drogi pełnej cierpienia, w kierunku radości, szczęścia oraz Boga. Młody Tim poznaje Jezusa nieco przypadkiem, lecz od razu czuje tajemniczą więź z religią. Własnie to pozwala mu na zboczenie z drogi oraz napełnia go nową nadzieją i siłą, przez co przezwycięża chęć zemsty na ojcu. To znakomita opowieść, którą czyta się jednym tchem! Serdecznie polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...